Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Yalnızca Her İki Milyar İnsandan Biri 116 Yaşına Kadar Yaşar

delpiero1985

Tanınmış üye
Yeni Üye
Aktif Üye
TC Onaylı
1,271
597
113
150 yaşına kadar yaşamaktan daha önemli bir şey varsa , o da kaliteli yaşamaktır. Bir de bizim yaşamımıza bak, deneme bonusu , freebet peşinde koşuyoruz :)
 

yigitkaymak

Tanınmış üye
Yeni Üye
Aktif Üye
TC Onaylı
197
15
18
o ne ki ya 122 sene yaşa 117 yasına kadar sigara iç.ciğer leşşş
 

milagroan

Tanınmış üye
Yeni Üye
Aktif Üye
TC Onaylı
297
205
43
Hala hayatta olanlara tebrikler...

Ölmek kolaydır zor olan yaşamaktır.

* Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre dünyada her yıl 800 bin kişi intihar nedeniyle yaşamını yitiriyor. Bu da kırk saniyede bir kişinin yaşamına son verdiği anlamına geliyor. İntihar girişiminde bulunanların sayısı ise bu rakamın yirmi katını buluyor.

* Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi’nde ele alınan yoksulluk ve sağlık konularında bir rapor hazırladı. Raporda yer alan verilere göre, dünya nüfusunun yarısı, günde 2 dolardan az bir parayla geçinmeye çalışıyor. Günde 1 dolardan az bir parayla yaşamlarını sürdürmeye çalışanların sayısı ise 1.2 milyar. Bu insanlar açlık, hastalık, cehalet ve işsizlik gibi sorunların yanı sıra yeterli gıda, temiz içme suyu ile eğitim, sağlık ve çağdaş enerji hizmetlerinden yoksun yaşıyorlar.

Son olarak günde 1-2 dolarla yaşayıp intihar etmeyenleri tebrik edip, sisteme isyan etmedikleri içinde kınıyorum... Torunlarınızda sürüncek...
 

Bomradovi

Üye
Yeni Üye
12
4
3
Osmanlı zamanında yaş sorulduğu zaman 63ten fazla olanlar peygamber efendimizin cennete uçtuğu yaş olduğundan dolayı saygılarından haddi aştık derlermiş.
 
Üst